V četrtek, 8. 6. 2023, se je na kamniškem bazenu odvijalo državno prvenstvo v plavanju za osnovne šole s prilagojenim programom, ki ga je organizirala naša šola.

Tekmovanja so se udeležili učenci iz šestih slovenskih šol: OŠ Antona Janše iz Radovljice, OŠ Jela Janežiča Škofja Loka, CVIU Velenje, OŠ Brežice P.O., OŠ Glazija iz Celja in OŠ 27. julij iz Kamnika.

Učenci so tekmovali v disciplini 50 m prosto in 50 m prsno, ločeno po spolu ter v mešani štafeti 6 x 50 m.

Kljub skromni udeležbi je tekmovanje potekalo v prijetnem tekmovalnem vzdušju. Vsi tekmovalci si zaslužijo čestitke, najboljši pa so prejeli priznanja.

Brina si je na 50 m prsno priplavala naslov državne prvakinje, Monika pa je na 50 m prosto osvojila odlično 3. mesto.

Uvrstitve najboljših:

50 m prosto učenke

1. mesto Loti Vončina, OŠ Glazija
  2. mesto Nika Pisir, CVIU Velenje
  3. mesto Monika Tonin, OŠ 27. julij

50 m prosto učenci

1. mesto Alen Štalc, OŠ Antona Janše
  2. mesto Klemen Belej, OŠ Glazija
  3. mesto Dragan Marković, OŠ Jela Janežiča

50 m prsno učenke

1. mesto Brina Grkman, OŠ 27. julij
  2. mesto Viktorija Repotočnik, CVIU Velenje
  3. mesto Sara Nahtigal, OŠ Jela Janežiča

50 m prsno učenci

1. mesto Timijan Zavolovšek, CVIU Velenje
  2. mesto Kerim Kozarac, CVIU Velenje
  3. mesto Marcel Sodec, OŠ Brežice, P.O.

Mešana štafeta 6 x 50 m prosto

1. mesto CVIU Velenje