Tekstilni izdelki so trenutno najhitreje rastoči odpadki v EU. Na šoli se trudimo za ponovno uporabo hrane, papirja, … S to izmenjevalnico pa tudi oblačil. Učence že med poukom spodbujamo k predelavi rabljenega tekstila in s tem krepimo njihovo  kreativnost in domišljijo.

Zato smo se odločili, da k temu spodbudimo tudi lokalno skupnost in bomo v soboto, 26. 3. 2022, na naši šoli organizirali izmenjevalnico rabljenih oblačil, obutve in modnih dodatkov.
Do srede, 23. 3. 2022, zbiramo rabljena oblačila na šoli. Oblačila morajo biti čista, cela, neobrabljena – tista, ki jih ne nosite več, nekomu drugemu bodo pa zelo všeč. Oblačila lahko prinesete tudi na dan dogodka v soboto, 26. 3. 2022.

Na izmenjevalnico lahko: prinesete in odnesete oblačila.. samo odnesete, samo prinesete.